• نشانی: تهران، خیابان پاسداران، کوچه اکرمی (کوکب)، پلاک ١٢، طبقه ٥ غربی، واحد ٤٠

مشاوره روانپزشکی

مشاوره روانپزشکی

خدمات روانپزشکی شامل بررسی و شناخت مشکلات و اختلالات رفتاری، هیجانی، پیشگیری و درمان بیماری ها می باشد.

روانپزشکی یک تخصص است که شامل تمرکز بر ارزیابی، درمان و پیشگیری از اختلالات رفتاری، عاطفی، معاینه فیزیکی، اختلالات افراد مبتلا به مصرف مواد و الکل و سایر بیماری‌های روانی است، ارزیابی روانپزشکی شامل انجام تست‌های روانی و تصویربرداری از مغز می‌باشد که بعد از تشخیص اختلال، درمان به روش‌های دارو درمانی و روان درمانی انجام می‌پذیرد.

خدمات روانپزشکی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی آرامیس:

این مرکز برای بزرگسالان و کودکان مبتلا به بحران‌های سلامت روان مانند کسانی که خودکشی کرده‌اند و یا  مشکلات روان پریشی دارند، خدمات ارائه می‌دهد. پس از تثبیت وضعیت سلامت روان بیمار و ارزیابی وضعیت وی، مراقبت‌های فردی که شامل درمان‌های پزشکی، دارودرمانی، روان درمانگری گروهی و آموزش در مورد استراتژی های مقابله، پیشگیری از عود و مدیریت استرس می‌باشد، به بیمار ارائه می‌شود.

خدمات روانپزشکی در زمینه اختلالات رفتاری

پذیرش افراد مبتلا به افسردگی یا بیماری های دوقطبی که به شکل زیادی بر کیفیت زندگی، عملکرد و ایمنی آن ها تأثیر می گذارد. درمان روانپزشکی روزانه برای هر شخص به صورت فردی و اختصاصی صورت می‌گیرد. درمان ممکن است شامل روان درمانی، درمان رفتاری شناختی، درمان رفتاری دیالکتیکی، پذیرش و تعهد درمان یا فعال سازی رفتاری باشد.

خدمات روانپزشکی در زمینه درمان اعتیاد و سوء مصرف مواد

خدمات روانپزشکی در این مرکز با خدمات درمان اعتیاد ارتباط مستقیمی دارد. افراد مبتلا به سوء مصرف مواد، مواد مخدر و محرک، الکل، سیگار و … به شکل اختصاصی و فردی درمان می‌شوند. برای درمان اعتیاد، برنامه درمان سرپایی و برنامه مراقبت‌های دائمی را برای بیماران به همراه دارد.

بیماری‌های اعصاب و روان ناشی از اختلالاتی است که در تنظیم مواد شیمیایی مغز ایجاد می‌شود و با مصرف دارو و انجام مشاوره سیستم عصبی عملکرد طبیعی خود را به دست می‌آورد. روانپزشک و روانشناس در کنار یکدیگر برای درمان نشانه‌های بیمار از نظر رفتاری و بالینی کار می‌کنند

نظرات

پاسخی بگذارید